Na konci roka sme zdolali Zvolen
30. decembra 2016
PF 2017
31. decembra 2016

Rok 2016 v HK Poprad – 1. časť

Je záver roka, a preto prišiel čas bilancovať to, čo sa v našom klube udialo za posledných 365 dní. Treba dodať, že to bolo jedno z najturbulentnejších období v histórii HK Poprad.

  • Hneď v prvý deň roka sa ujal funkcie výkonného riaditeľa klubu Peter Žifčák, ktorý na tomto poste vystriedal po dlhých rokoch Tibora Turana. Nový riaditeľ od začiatku pôsobenia v klube avizoval, že sa bude snažiť očistiť klub od veľkých finančných problémov.
  • 15. januára sme zaznamenali obrovský míľnik nie len popradského, ale celoslovenského hokeja. Náš kapitán Arne Kroták dosiahol svoj 500. gól v najvyššej hokejovej súťaži. Je veľmi pravdepodobné, že sa podobného ceremoniálu nedočkáme ďalších niekoľko desiatok rokov. V ten istý deň podpísal Radoslav Suchý s Ľubošom Bartečkom nový kontrakt podľa čerstvého Zákona o športe.
  • O trinásť dní prišla už menej príjemná správa. Na základe rozhodnutia Disciplinárneho senátu boli nášmu klubu odrátané 3 body v ligovej tabuľke za neoprávnený štart hráča. Toto rozhodnutie nás nakoniec odsunulo po konci základnej časti o jednu priečku nadol.
  • Základnú časť minulej sezóny sme nakoniec skončili na šiestej priečke, a tak nás aj z dôvodu spomínaného trestu nečakala vo vyraďovacej časti Banská Bystrica ale Zvolen. V základnej časti sme odohrali 50 zápasov (výsledky duelov so Skalicou boli anulované) s bilanciou 21 víťazstiev a 29 prehier so skóre 139:149. V play off sme so Zvolenom ťahali za kratší koniec, keď sme Stredoslovákom podľahli 4:1 na zápasy. Najproduktívnejším hráčom nášho mužstva v sezóne 2015/16 sa stal Arne Kroták (16 gólov, 28 asistencií).
  • 25. apríla oznámil klub účastníkov 69. ročníka turnaja o Tatranský pohár a zoznam tímov šokoval každého hokejového fanúšika. Vidieť na Slovensku súperiť na turnaji Třinec, Poprad, Örebro a Lahti nie je každodenná záležitosť.
  • Po konci sezóny nasledovalo ďalšie veľmi búrlivé hokejové leto. Finančné ťažkosti prenesené z dávnejšej minulosti prinútili všetkých zainteresovaných pracovať na záchrane klubu na plný plyn. To sa však úspešne podarilo. 1. júna sa uskutočnilo Zhromaždenie delegátov, na ktorom Ján Telenský prítomných informoval o vyrovnaní finančných záväzkov klubu. Následne došlo k voľbe nových orgánov klubu a vytvorila sa nová správna rada HK Poprad.
  • 16. júna sa uskutočnil Mimoriadny Kongres SZĽH, do ktorého HK Poprad navrhol Martina Kohúta za kandidáta na prezidenta SZĽH. Kohút sa ním na základe hlasovania stal.
  • 22. júna sa stali novými trénermi A-mužstva Peter Jonák a Ľudovít Jurinyi a začal sa boj s časom, keďže sezóne neprechádzala letná príprava a klub nemal uzatvorenú zmluvu so žiadnym hráčom.
  • 17. júla zmenil klub identitu a začal sa prezentovať novým logom, ktoré vzišlo z internetového hlasovania fanúšikov.
  • O päť dní na to sa uzatvorili zmluvy s prvými hráčmi na nadchádzajúci ročník. Následne sa zorganizoval Try out, ktorý prebiehal na štadióne v Spišskej Novej Vsi, keďže ten v Poprade prechádzal výmenou mantinelov.
Facebook komentáre