Ľudovít Jurinyi: Od nášho cieľa nás delí ešte osem víťazstiev
22. marca 2019
Semifinálový súper: HC ’05 iClinic Banská Bystrica
22. marca 2019

Roman Stantien: Táto partia chce niečo dosiahnuť

V semifinálovej sérii Kaufland play off Tipsport Ligy sa Kamzíci stretnú s obhajcom titulu z Banskej Bystrice. Ešte pred sériou sme sa pozhovárali s hlavným koučom popradských hokejistov Romanom Stantienom.

Za nami je úspešná štvrťfinálová séria. Čaká nás semifinále. Aké máte pred ním pocity?
Ideme znova do toho. Predvčerom sme skončili, zajtra ideme na to. Nechceme skončiť po prvom kole, ktoré sme výborne zvládli. Všetci vedia, aká je naša bilancia s Banskou Bystricou (4 výhry, 1 prehra – pozn. autora). Myslím si, že o to viac sa oni na nás budú pripravovať. Rozhodovať bude zas srdiečko a túžba našich chlapcov, ktorí sa tu zišli. Je z nich cítiť, že chcú niečo dosiahnuť. A to by mohlo rozhodnúť.

Načo sa je potrebné sústrediť alebo čo platí na Baranov?
Bystričania majú silnú prvú päťku, ktorá je rozdielová. Dá sa predpokladať, že rozhodovať bude aj niekto iný. My zase máme štyri päťky a je jedno ktorá zaberie, vždy ich tie ďalšie tri podporia. Rozhodovať budú najmä oslabenia a presilovky.

Sú vaši zverenci pripravení po zdravotnej aj taktickej stránke?
Kevin Miller má vytknutý členok. Spravil nám škrt cez rozpočet. Povolali sme namiesto neho juniora Petra Kundrika. Čo sa týka príprav, máme napozerané ich zápasy. Ak v priebehu posledných pár dní niečo nezmenili, tak sme zorientovaní.  


Facebook komentáre