Tomáš Vošvrda: Vždy som chcel byť brankárom
3. októbra 2018
Obsah Youtube kanála HK Poprad sa rozšíri
4. októbra 2018

September očami Romana Stantiena

Do mesiaca september vstúpili Kamzíci víťazstvom na Tatranskom pohári a víťazstvami vo Vyšehradskom pohári. Tréner Roman Stantien hodnotí štart do Tipsport Ligy.

Tipsport Ligu odštartovali Kamzíci na horúcom ľade vlaňajšieho finalistu z Trenčína. Úvod Kamzíkom nevyšiel, už v prvej minúte totiž inkasovali. Zápas nedotiahli do víťazného konca, a tak si museli na prvé víťazstvo v novom ročníku počkať. Najbližšiu možnosť si pripísať prvé víťazstvo mali proti ďalšiemu maďarskému nováčikovi, proti MAC Budapešť. Domáci zdolali súpera 3:1, a tak do tabuľky si mohli pripísať vôbec prvé 3 body v novej sezóne. Tretie kolo Tipsport Ligy v zápase medzi Nitrou a Popradom bolo zároveň aj zápasom Vyšehradského pohára. Išlo o „šesťbodový“ zápas. Lepšie ho zvládli domáci Nitrania, ktorý zdolali Kamzíkov 4:1. Šancu zdvihnúť náladu mali Popradčania v domácom dueli so Žilinou. Po deväťgólovej prestrelke sa tešili z víťazstva 6:3, a tak tri bod mohli ostať doma. Na rad prišlo tradičné „východniarske derby“. Popradčania cestovali do Košíc, ktoré doposiaľ v novom ročníku ešte neprehrali. Hovorí sa, že každá séria má svoj koniec a platilo to aj teraz. Zápas chudobný na góly rozhodol jediný strelec stretnutia Patrik Svitana, a tak sa Kamzíci mohli tešiť z víťazstva z horúcej pôdy košickej Steel Arény. Po skvelom výkone v Košiciach čakal Popradčanov ďalší súper, ktorý si brúsi zuby na titul, Zvolen. Kamzíci nedovolili Rytierom zobrať z Popradu všetky body, no jeden bod si hostia zo Zvolena predsa len uchmatli, keď podľahli Kamzíkom v samostatných nájazdoch. Posledný septembrový zápas Kamzíkov čakal pod Poľanou v Detve, kde sa presadil dvojgólový strelec Bjalončík a aj vďaka jeho gólom si Popradčania odviezli všetky tri body.

,,Od úvodu sezóny sa s tímami pomaly zoznamujeme. Čo sa týka nášho mužstva, myslím si, že to nebolo najhoršie, ale ani najlepšie. Myslím si, že zo začiatku ešte všetci hráči neboli stotožnení s tým systémom čo hráme, ale postupom času a s pribudajúcimi zápasmi si myslím, že sa im to dostáva do krvi a sa to zlepšuje. Zatiaľ som veľmi spokojný s brankármi. Obrana je taktiež výborná, v útoku nás trochu tlačí topánka v zakončení, dostávame sa do šancí, no je to len otázka času, kedy to tam začne padať. Vždy pomôže aj taký ,,náhoďák” alebo ,,škaredý” gól. Čo sa týka tímu si myslím, že na ten začiatok to nie je najhoršie. Samozrejme, sme na seba nároční, mohli sme uchmatnúť aj nejaké body naviac.”

V septembri čakali Kamzíkov aj turnajové povinnosti. Na domácom ľade sa predstavili proti Dunajvárošu, ktorý zdolali po hetriku Mlynaroviča 8:4. O dva dni neskôr privítali na domácom ľade UTE Budapešť. Zápas bol opäť v réžii Samuela Mlynaroviča, ktorý v zápase strelil až 6 gólov.

,,Tatranský pohár rátam ešte do toho prípravného obdobia, ale taktiež v ňom sa ukázali veci, ktoré na turnaji fungovali a teraz nefungujú v tých trojiciach alebo päticiach ako sme chceli. Stále sa nevieme trafiť do presilovkovej zostavy, tam máme asi to najväčšie manko,” zhodnotil tréner Roman Stantien.

Facebook komentáre