Sezónu hodnotí riaditeľ Ľudovít Jurinyi

Pohľad na účinkovanie HK Poprad v ligovom ročníku 2021/22 nám v rozhovore priniesol riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Sezónu 2021/22 máme za sebou. Ako by ste ju charakterizovali z vášho pohľadu a čím bola iná oproti iným sezónam?
Každá sezóna je niečím špecifická, rovnako ako tá skončená. Myslím si, že každý sme do nej po finálovej sezóne vstupovali s veľkými očakávaniami. Tím sme sa snažili postaviť tak, aby sme mohli mať opäť najvyššie ambície. Od prípravy nám však už veľa vecí nevychádzalo a nebolo tak, ako sme si predstavovali. Preto sme do mužstva veľakrát zasahovali, aj na trénerských aj na hráčskych postoch. Bolo ťažké adekvátne doplniť a vymeniť hráčov, trh bol nestabilný a hráčov bolo malo. Našťastie sa nám podarilo doplniť tím hráčmi ako napríklad Arniel, Bondra, Ully. Priniesli svoju kvalitu, ale nestačilo to stále na to, aby sme sa posunuli ďalej ako do štvrťfinále. Mrzí ma, že sme stavali na dvoch slovenských brankároch, od ktorých som čakal, že nás vytiahnu hore. Nesadlo si to od začiatku. Robili sme veľa chýb v obrane. Celý koncept nám nesadlo tak, ako sme chceli. Nemyslím individuálne, ale celok.

Ročník sme zakončili na 6. mieste. Čakala nás divácky aj športovo atraktívna séria s Nitrou. Je tento výsledok odzrkadlením celej sezóny?
Ja som v prvom rade rád, že sme postúpili priamo do bojov o playoff. Musíme si povedať, že liga bola opäť veľmi vyrovnaná a prakticky 10 mužstiev až do posledného kola bojovalo o playoff miestenky. Svedčí to možno aj o tom, že šiesta pozícia je dobrá. Ja však chcem stále vyhrávať a samozrejme ciele máme vyššie. Robili sme všetko pre to, aby sme prešli cez prvé kolo. Na druhej strane som rád, že sme svoju kvalitu potvrdili a stabilne sa v posledných rokoch udržiavame v prvej šestke klubov. To bude cieľom potvrdiť aj do budúcna. A to aj napriek tomu, že mužstvá sa stabilizovali finančne. Podpisujú sa kvalitní hráči, v kluboch pracujú kvalitní manažéri. Je cítiť, že liga rastie.

Aké pocity vo vás panujú po ukončení súťaže? Máte už dovolenkový režim alebo už pracujete na novej sezóne?
Poslednou sirénou, ktorá ohlásila koniec našej sezóny, resp. už aj v priebehu ročníka, sme sa snažili pripravovať sa na ďalšiu sezónu. Pracujeme v plnom nasadení. Prioritou je naplniť kontrakty, dofinancovať sezónu. Oficiálne prvým májom odštartuje nová sezóna, už aj s novými ľuďmi. Pracujeme aktuálne na skladbe kádra a rozpočtu do novej sezóny.

Keď ste načrtli tému financií, ako sme na tom? Zažili sme opäť zápasy aj pred prázdnymi tribúnami, ale naopak v playoff sme vypredali štadión.
Musíme dofinancovať, resp. uhradiť výplaty za marec a apríl a taktiež dodávateľské faktúry. Bola to ťažká sezóna, a preto máme straty zo zápasov, na ktorých diváci byť nemohli. Musím však povedať, že permanentkári nám veľmi pomohli. Nedostali sa na taký objem zápasov, ako očakávali, ale budeme hľadať cestu, ako ich za ich dôveru zvýhodniť. Chápem, že mnohí fanúšikovia boli cez sezónu frustrovaní, ale napokon nám vypredaným štadiónom dali najavo, že klub podporujú a záleží im na ňom. Klubu to samozrejme veľmi finančne pomohlo. Verím, že ďalšia sezóna už bude s divákmi. Každý jeden divák a každé euro nám pomáha, my tak môžeme rásť a robiť hokej kvalitnejším.

Chcete verejnosti odkázať niečo špeciálne?
Chcel by som úprimne poďakovať sponzorom, ktorí nám v tomto ťažkom roku opäť pomohli a stáli za nami. Štvrťfinále ukázalo, že hokej vieme robiť a naďalej sa chceme posúvať. Patrí im veľká vďaka. Verím, že sa dohodneme na ďalšej spolupráci.