Sezónu začneme na domácom ľade

Najvyššia slovenská hokejová súťaž vstupuje do svojej jubilejnej 30. sezóny. HK Poprad je jeden z trojice klubov, ktorý bude aj v novom ročníku jej nepretržitou súčasťou. Sezóna 2022/2023 začne otváracími zápasmi 16. septembra. Posledný finálový zápas je na programe 29. apríla 2023.

Slávnostný žreb za účasti predstaviteľov Tipos extraligy určil dvojičky tímov pre prvé kolo ligy. Popradskí Kamzíci privítajú v úvode sezóny na domácom ľade tím HC Slovan Bratislava.

„Ja sa veľmi teším. Verím, že bude vypredané a tribúny budú praskať vo švíkoch. V Slovane hrajú naši odchovanci, ktorí sú ich ťahúnmi. Naopak, aj v našom mužstve sú dvaja hráči z minuloročného kádra HC Slovan Bratislava. Diváci sa majú na čo tešiť,“ povedal po žrebe riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Oproti vlaňajšku zostal model súťaže takmer nezmenený. Všetkých 12 tímov odohrá v základnej časti 50 kôl. Tímy sa stretnú dvakrát na domácom a dvakrát na súperovom ľade. Vložených je 6 regionálnych duelov. Do playoff si postup zaistí prvá šestica tímov, v kvalifikácii zabojujú o miestenky družstvá umiestnené na 7. – 10. mieste. Playoff série sa odohrajú na 4 víťazné zápasy. Mužstvo umiestnené na poslednom mieste po dlhodobej časti zostupuje do SHL. Napak, víťaz SHL postupuje priamo do Tipos extraligy.

Pre naplnenie plného počtu hráčov na zápasovej súpiske môžu kluby na súpisku umiestniť dvoch korčuliarov do 20 rokov. Tí musia byť narodení najneskôr 1.1.2003. Brankári sa medzi dvoch hráčov nepočítajú.