Veľký prestup Patrika Svitanu
20. mája 2017
Navštívili sme letnú prípravu tretieho a štvrtého ročníka
24. mája 2017

Svitana na svetový šampionát

V dňoch 1. – 10. 6. sa budú v Pardubiciach konať Majstrovstvá sveta v hokejbale. Svoje zastúpenie budú mať na nich aj Kamzíci. Reprezentačný dres si oblečie hokejista HK Poprad a hráč hokejbalového tímu MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok Patrik Svitana.

Športová kariéra hráčov je častokrát okrem hokeja zameraná aj na doplnkové športy ku ktorým patrí vo významnej miere hokejbal. V nabitom zápasovom programe sa tomuto športu venujú väčšinou až po sezóne, v období, keď hokejbalisti hrajú play-off. To je aj prípad Patrika Svitanu, ktorý sa v aktuálnej hokejbalovej sezóne predstavil až v semifinále. „Veľmi ma mrzelo že som chalanom nepomohol v rozhodujúcich finálových zápasoch, ale v živote som mal dôležitejšiu vec,“ povedal čerstvý ženáč. Jeho tím hral počas uplynulého víkendu tretí a štvrtý zápas finálovej série proti Skalici. „Bola to veľká škoda, že neuchmatli aspoň v jednom zápase víťazstvo. Veril som, že si zahrám rozhodujúci 5. zápas v Kežmarku,“ smutne okomentoval hráč strieborného tímu. Teraz sa však teší na ďalšiu udalosť, ktorou sú Majstrovstvá sveta. Predstaví sa na nich už štvrtýkrát. „Bol som v kontakte s trénermi a vždy, keď mi to dovolí zdravie, tak pozvánku neodmietnem,“ vyjadril sa na margo nominácie Svitana.

Hokejbaloví reprezentanti získali na uplynulých dvoch šampionátoch zlaté medaily. Celkovo ich má naša krajina v zbierke štyri. „Bol som súčasťou majstrovského tímu na šampionáte v roku 2013, ktorý sa konal v Kanade. Na posledných majstrovstvách som chýbal, nakoľko som prišiel neskoro z Kazachstanu, ale chalanom sa podaril krásny úspech, kde znova obhájili zlato. Teraz je príležitosť získať zlatý hetrik, tak snáď sa to podarí, aj keď to bude ťažké,“ verí Svitana.

Facebook komentáre