Pravidlá vyvolávajúce vášne – Napádanie rozhodcov
12. mája 2020
Budiš pomáha
13. mája 2020

Tímová spolupráca na lavičke

Po predĺžení kontraktu hlavného trénera HK Poprad Petra Mikulu bolo potvrdené aj zloženie realizačného tímu. Ten prešiel iba malou zmenou. K prvému asistentovi Jánovi Šimkovi pribudol druhý asistent František Štolc. Trénerské kvarteto dopĺňa tréner brankárov Stanislav Salát. Na pozícii konzultanta a poradcu ostáva Juraj Bondra.

Za výsledkami mužstva nestoja len hráči a tréneri, ale taktiež ďalší členovia realizačného tímu. Tí vytvárajú pre mužstvo vhodné podmienky, podporujú ich, zabezpečujú starostlivosť, servis a materiálne vybavenie. O chod tímu sa stará jeho manažér, vedúci mužstva, kustód, masérka a lekári.

profil Petra Mikulu
Hokejové začiatky prežil vo Zvolene, kde debutoval medzi seniormi. V dvadsiatich dvoch rokoch sa presunul do Nitry, ktorej dres obliekal štyri ročníky. S aktívnou kariérou sa rozlúčil počas vojenskej služby v českom Valašskom Meziříčí, kde plnil zároveň úlohu hrajúceho asistenta. Na klubovej úrovni začal trénovať v roku 1981 pri zvolenskej mládeži a následne junioroch. Premiéru medzi mužmi absolvoval v sezóne 1993/1994 na striedačke Zvolene. O rok neskôr kývol na ponuky Detvy, následne sa na ďalšie tri roky vrátil domov. Pôsobisko menil opäť v roku 1998, tentoraz ale posilnil klub z Liptovského Mikuláša. V ročníku 2000/2001 sa vrátil opäť do Zvolena. Práve v tíme Rytierov zožal prvý veľký úspech, keď sa spolu s hráčmi spod Pustého hradu tešil z majstrovského titulu. V štruktúrach klubu zotrval ešte ďalšie dve sezóny. Pred ročníkom 2003/2004 sa presunul do Žiliny. Nie však na dlho, sezónu dokončil po 11 rokoch v juniorskom tíme v Havířove. Sezónu 2004/2005 strávil v Skalici, o rok neskôr bol pri kormidle Zvolenčanov. Ďalšou zastávkou bola rumunská Miercurea Ciuc, po nej sa presťahoval na 6 rokov opäť do Zvolena. Prvý rok viedol dorast, ďalšie 4 juniorov, pričom sa už v závere piatej sezóny v strede Slovenska presunul k mužom. V roku 2013 získal v pozícii hlavného trénera majstrovský titul. Po úspešnej sezóne absolvoval anabázu v poľskom Osvienčime. Ďalšiu sezónu koučoval Žilinu. K mládeži sa dvojročné obdobie vrátil v roku 2015 na pozíciu trénera reprezentačného výberu do 18 rokov. Do rodiska sa vrátil v ročníku 2017/2018, kde bol rok. Nasledujúcu sezónu sa na krátky čas rozhodol pomôcť Žiline. V uplynulom ročníku kývol na ponuku Popradu.

profil Jána Šimka
S hokejom začínal v rodnom Poprade, kde prešiel všetky mládežnícke kategórie. Po skončení hráčskej kariéry absolvoval vysokoškolské štúdium so zameraním na trénerstvo. Jeho prvá skúsenosť s trénovaním bola v klube HOBA Bratislava, v ktorého drese nastúpil aj v druhej lige. Následne sa vrátil domov, kde pôsobil ako hlavný tréner v žiackych kategóriách a v doraste. So svojimi zverencami získal druhé miesto na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov. Krátku anabázu na pozícii šéftrénera mládeže a asistenta pri A-mužstve zažil v sezóne 2014/2015 v kazašskom Pavlodare. Po roku sa vrátil domov a po nazbieraní skúseností sa v hierarchii popradského klubu posunul na posty hlavného trénera dorastencov a juniorov, s ktorými získal striebornú medailu. V ostatnom období vykonáva zároveň funkciu šéftrénera mládeže. V uplynulej sezóne kývol na ponuku asistenta A-mužstva, kde pôsobí dodnes.

profil Františka Štolca
František Štolc mladší začínal s hokejom v Poprade. Už v 17 rokoch kariéru predčasne ukončil zo zdravotných dôvodov. Od roku 1999 sa začal venovať trénerstvu. V pozícii asistenta viedol 6 rokov žiacke kategórie Popradu. Jeho ďalšou zastávkou bola nórska Vålerenga, kde vykonával funkciu trénera a šéftrénera mládeže 4 sezóny. Kvôli dokončeniu vysokej školy – Fakulty telesnej výchovy a športu, sa vrátil na Slovensko do Nitry, odkiaľ šiel po roku naspäť domov. V rokoch 2010 – 2013 trénoval popradskú mládež, s ktorou získal titul majstrov Slovenska v kategórii starších žiakov. Počas nasledujúcich troch ročníkov viedol mládežnícke výbery ako šéftréner v rakúskom Feldkirchu. Prvú seniorskú skúsenosť nabral v októbri 2016, odkedy bol tri sezóny asistentom trénera A-mužstva Popradu. V ročníku 2016/2017 bol navyše aj asistentom trénera olympijského výberu Slovenska. V popradskom klube pôsobí tretiu sezónu ako manažér mládeže a športový manažér. Zároveň zastáva funkciu regionálneho inštruktora SZĽH pre Prešovský kraj.

profil Stanislava Saláta
Hokejovo vyrastal v Poprade. Juniorské roky odchytal najmä v Kežmarku a Poprade. Po kariére vyštudoval trénerstvo na vysokej škole. Ako tréner začínal v Turecku pri reprezentačných výberoch U16, U18 a žien. Potom pôsobil 3 roky v rakúskom EHC Mils ako hlavný tréner A-mužstva a kategórii do 16, 14 a 12 rokov. V tretej sezóne získal s mužmi titul. V sezóne 2016/2017 sa vrátil do Popradu a viedol starších žiakov. O rok neskôr bol asistentom trénera pri junioroch a tréner brankárov vo všetkých kategóriách. V súčasnosti zastáva aj naďalej funkciu trénera brankárov.

Facebook komentáre