V dvanásťgólovom zápase výhra Topoľčian

AquaCity Pikes – HC Topoľčany 5:7 (2:0, 2:4, 1:3)

Domáci sa dostali v prvej tretine do dvojgólového vedenia, o ktoré prišli počas druhého dejstva. V jeho polovici využil Kylnar presilovku, ale odvtedy už museli Šťuky doháňať náskok súpera. Matej Paločko znížil na 5:6 tri minúty pred koncom, ale gól do prázdnej bránky stanovil konečný výsledok na 5:7.

Góly: 15. Sokoli (Zekucia, Pohl), 19. Svitana, 32. Kylnar (Nespala, Česánek), 40. Przygodzki (Nespala, Chlepčok), 58. Paločko (Zekucia) – 23. Surový (Bartakovics, L. Klíma), 29. Surový (Novák, Bartakovics), 35. L. Klíma (Bartakovics, Surový), 37. Plochotnik (Bečka, Šachvorostov), 42. Piačka (Matej, Ručkay), 46. L. Klíma (Šandor, Gaťár), 60. Šachvorostov (Plochotnik)

Rozhodovali: Smrek, Krist – Drblík, Knižka

Vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky 2:3, oslabenia 0:0

25 divákov

AquaCity Pikes: Pajpach (Hurčík) – Tomas, Česánek, Zekucia, Lalík, Nahalka, Mešár, Socha – Nespala, Svitana, Przygodzki – Kraut, Klíma, Stanček – Kylnar, Paločko, Chlepčok – Krasnožon, Pohl, Sokoli – Dlugoš

HC Topoľčany: Šebo (Pidých) – Urban, Bystričan, Sedlák, Novák, Kupec, Dosek, Pánik, Pupák – Šachvorostov, Plochotnik, Bečka – Surový, Bartakovics, L. Klíma – Ručkay, Piačka, Matej – Gergel, Gaťár, Šandor

Hlasy po zápase:

Dušan Brincko, hlavný tréner AquaCity Pikes: „Spravili sme veľmi veľa chýb a zápas sme si prehrali sami. Najprv ja, poslal som hráčov, aby išli napádať. Začali sme kopiť chyby. Súper nás začal biť a my sme sa zľakli. Hrali tretí zápas za tri dni, možno to zohralo rolu a čakali sme, že budú unavení. Musím si nechať zápas uležať v hlave.“

Roman Stantien, hlavný tréner HC Topoľčany: „Prvú tretinu sme začali celkom dobre. Mali sme myslím si aj viac šancí ako domáci, len oni boli produktívnejší a ujali sa vedenia. Cez prestávku sme si povedali, že hráme dobre, ale stav tomu nezodpovedá. V druhej tretine sme to potvrdili a výsledok sme otočili. Potom to už bolo bláznivé, hralo sa v nerovnovážnych stavoch. V záverečnej tretine už záležalo na maličkostiach. Boli sme, myslím si, aj šťastnejší. Konečne sme dali góly, na ktoré sme sa napríklad včera veľmi natrápili. Záver sme si ustrážili, aj keď domáci mali ešte v power play šancu na vyrovnanie. Chcem chlapcom poďakovať, mali sme ťažké dva týždne, tri zápasy po sebe. Zvládli sme to aj fyzicky. Chcem im všetkým pogratulovať a myslím si, že dneska si zaslúžia absolutórium.“