V prvom pohárovom zápase výhra Popradu

HK Poprad – HC Košice 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

V prvom zápase Kaufland SuperCupu privítal Poprad doma Košice. Už v druhej minúte ušiel Marek Zagrapan, Sedláček ho vychytal. O minútu neskôr mohol skórovať Matúš Chovan, blafák mu však nevyšiel. V siedmej minúte mal šancu Marcel Haščák, bol ale blízko košického gólmana. Kamzíci dokázali skórovať v 8. minúte počas presilovky, krásnu akciu zakončil do odkrytej bránky Patrik Svitana – 1:0. Košice pohrozili počas avizovaného vylúčenia a ich snaha skončila gólom. Havrila dotlačil do bránky Jokeľovu strelu – 1:1. Popradčania odskočili súperovi v 16. minúte počas vlastného oslabenia, keď Preisinger dorazil Handlovského nájazd – 2:1.

Už v 23. minúte odskočili Kamzíci Oceliarom na dva góly. Výborný bekček predviedol Bjalončík, ktorý zobral puk Havrilovi a vyrobil z toho prečíslenie dva jedného, ktoré gólovo zakončil Matúš Paločko – 3:1. V 30. minúte ušiel Džugan a jeho únik doklepol za Vošvrdu Patrik Frič – 3:2. O 30 sekúnd šiel sám na bránku Haščák, Sedláček vyrazil jeho pokus betónom.

Vyrovnať mohol v 46. minúte počas vlastného oslabenia Džugan, bol pri svojom pokuse faulovaný, následné trestné strieľanie však nepremenil. V 51. minúte bol blízko vyrovnaniu Jokeľ, popradský gólman zasiahol betónom. Oceliari dostali následne výhodu presilovej hry a tú využil strelou do horného rohu Milý – 3:3. Tretia tretina ďalší gól už nepriniesla a prišlo na rad predĺženie.

V 62. minúte ušiel po ľavom krídle Bjalončík a peknou strelou nad lapačku rozhodol zápas – 4:3.

Góly: 8. Svitana (Preisinger, Haščák), 16. Preisinger (Handlovský), 23. Paločko (Bjalončík), 62. Bjalončík – 13. Havrila (Jokeľ, Milý), 30. Frič (Džugan), 53. Milý (Réway, Chovan)

Rozhodovali: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel

Vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Růžička 10 min. za nešportové správanie, Chovan 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia 1:0

380 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Müller, Česánek – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Vandas – Matej Paločko, Zagrapan, Lušňák – Mešár, Bjalončík, Matúš Paločko – Šotek

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Baránek, Růžička, Mudrák, Slovák, Deyl, Frič, Cibák – Klhůfek, Eliáš, Michal Chovan – Jenyš, Réway, Havel – Belluš, Pospíšil, Džugan – Milý, Havrila, Jokeľ

Peter Mikula (tréner HK Poprad) – Dnes som zistil, že hlava nefungovala tak ako minule s Michalovcami, kde sme hrali dobre. K dnešnému zápasu som si Košice preštudoval, aj ich tréner vie, ako hrajú ich bývalí Košičania u nás. Prvá polovica bola z našej strany dobrá, dali sme góly, ale potom sme spravili veľa vážnych chýb a skončilo to 3-3.

Jan Šťastný (tréner HC Košice) – Musím povedať, že sme začali s veľkým rešpektom voči domácim. Chceli sme hrať agresívne ako vo Zvolene, ale asi pod ťarchou toho, že sme prišli do Popradu, ktorý vyhral Tatranský pohár, tak sa naši hráči toho zľakli. Prvá polovica stretnutia nebola dobrá, hrali sme naivne, ale aj o tom je naša súpiska, kde máme veľa mladých hráčov popri skúsených. V druhej polovici sme sa vrátili k tomu, čo sme tu chceli hrať. Nemôžem mužstvu vytknúť bojovnosť a nasadenie, ale zbytočnými faulami sme čelili silnej presilovke.