Víťaznú šnúru ukončila tesná prehra pod Urpínom

HC´ 05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

V prvej tretine oba tímy nevyužili presilovku, domáci 44 sekundovú o dvoch hráčov. Skóre zmenili hostia v osemnástej minúte po pohotovej strele Kotvana z ľavého kruhu. V prostrednej časti Bystričania otočili duel tromi gólmi. Najprv sa v presilovke od modrej presadil Šenkeřík, neskôr Petriska dotlačil puk zblízka do bránky a na 3:1 zvýšil Wilkins pri žrdi po krížnej prihrávke Šenkeříka. Na začiatku tretej tretiny nevyužil Poprad presilovku piatich proti trom, počas ktorej išiel sám na bránku domáci Vela, no Vaya nepokoril. Na opačnej strane však vyrobil už vyrovnanom počte síl na ľade chybu gólman Krošelj a potrestal ju agilný Dmowski.

Góly: 22. Šenkeřík (Wilkins, Adam), 35. Petriska (Adam, D. Stránsky), 38. Wilkins (Šenkeřík, Vela) – 18. Kotvan (D. Brejčák, Calof), 48. Dmowski (McFadden)

Rozhodcovia: M. Korba, Honský – Ordzovenský, D. Konc ml.

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1 994 divákov

Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránsky, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Macek – Štrauch, A. Stránsky, Plančár

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Záborský, Urbánek, Calof – Kukuča, Suchý, Šotek – Paločko, Mlynarovič, Bodnár