Východniarske derby skončilo futbalovým výsledkom

HK Poprad – HC Košice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Už v dvanástej sekunde smeroval na trestnú lavicu Ladislav Nagy, Kamzíci ponúknutú presilovú hru nevyužili. V 6. minúte sa Samuel Mlynarovič dostal z rohu klziska na ľavý kruh a vyskúšal to strelou. Vladislav Habal puk nezachytil do lapačky, vypadol mu, našťastie pre Oceliarov mimo bránku.

Aj druhá tretina priniesla rovnaký taktický boj bez vyloženej šance. V 28. minúte vypálil od modrej Peter König, ale Habalova lapačka bola istá. O päť minút neskôr z rovnakej pozície pálil Vojtěch Zadražil, ale brankár hostí jeho strelu kryl.

V 48. minúte mohol do vedenia dostať Košice David Šoltés, ktorý sa dostal až sám pred brankára, ale z blafáku netrafil bránku. O štyri minúty neskôr zachytil odrazený puk po strele Petra Kafku Marek Hovorka, ktorý švihom prestrelil Mathieua Corbeila – 0:1. Popradu sa už nepodarilo vyrovnať ani počas záverečnej powerplay, ktorú hrali počas presilovky a tak putujú tri body do Košíc.

Góly: 52. Hovorka (Kafka, Čížek)

Vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Müllner, Lokšík – Orolin, Stanzel

2 248 divákov

HK Poprad – Corbeil (Ivanov) – Fabian, Davydov, Brejčák D., König, McDowell, Šterbák, Zadražil, Dinda – Ježek, Heizer, Majdan – Abdul, Mlynarovič, Svitana – Martančík, Lichanec, Bondra – Bogoslovskij, Paločko ml., Paločko

HC Košice – Habal (Škorvánek) – Dudáš, Šedivý, Čížek, Bača, Kessel, Pulli, Matejka, Koch – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Jenčík – Koyš, Pacan, Klíma – Vrábeľ, Suja, Šoltés

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Zápas mal svoju úroveň a kvalitu. Chlapcov by som nezatracoval, Košice majú veľmi silný káder. My sme sa s nimi snažili držať krok, dostali sme jeden gól. My sme gól nedali, preto nemôžete zápas vyhrať. Mrzí ma to preto, že sme ustáli aj presilovku o dvoch hráčov. Spravili sme chyby, dva zbytočné vyhodenia puku nás dostali pod tlak.

Milan Jančuška (tréner HC Košice) – Tradičné derby vo veľmi dobrej atmosfére prinieslo dobrý a dramatický zápas. Zo strany Popradu bol na moje gusto až príliš defenzívny. Pre nás to bol tvrdý oriešok. Veľmi dobre chytal ich brankár, mali sme šance, zápas si myslím, že sme zaslúžene vyhrali.