Výkon popradských mladíkov prispel k postupu do finále

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Poprad v dnešnom zápase nasadil viacero mladíkov a tí sa ukázali hneď v úvode. Valigura v 3. minúte vyhodil puk o mantinel, McCormack situáciu podcenil a Hajnik ušiel sám po ľavom krídle a presnou strelou ponad lapačku prekonal hosťujúceho Tomeka – 1:0. Hneď po buly zaútočila dvojica Handlovský a Svitana, strelu popradského kapitána gólman hostí vyrazil. Po tomto momente si vzal tréner Michaloviec oddychový čas. Najbližšie ku gólu mal po Česánkovom zaváhaní v úvode 13. minúte Regenda, z dobrej pozície však netrafil bránku.

Domáci Kamzíci vstúpili do druhého dejstva pravou nohou. V 24. minúte spravil chybu v strednom pásme Šoltés, Zagrapan s Tavim unikli do prečíslenia a fínsky krídelník presnou strelou nad vyrážačku prekonal Tomeka – 2:0. O štyri minúty bol blízko k zníženiu McCormack, jeho nahodený puk z modrej čiary zastavila ľavá žŕdka. V 33. minúte mal gól na hokejke Matúš Paločko, keď ho krásnou prihrávkou našiel Bjalončík, nedokázal zblízka však skórovať. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o dve minúty neskôr, Erkinjuntti nahodil puk a ten vo vzduchu výborne tečoval Lalancette – 2:1.

V 44. minúte unikli do prečíslenia Tavi a Zagrapan, strela popradskej deviatky neprišla z prvej a tak sa stihol Tomek presunúť. O päť minút neskôr strieľal bez prípravy z ľavého kruhu Erkinjuntti, Rychlík stihol vyraziť pravým betónom. V 55. minúte spočiatku nevinná akcia priniesla tretí gól v michalovskej sieti. Handlovský ostal nikým nekrytý na modrej čiare a jeho delovka sa od hornej žŕdky odrazila do bránky – 3:1. V závere zápasu mali ešte hostia výhodu presilovej hry a tú využil Galamboš. Puk sa k nemu odrazil po strele Southorna a sám pred Rychlíkom pohotovo puk dorazil do siete – 3:2. Do finále tak po celkovom skóre 4:2 postúpil Poprad.

Góly: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi (Livingston, Zagrapan), 55. Handlovský (Dalhuisen, Svitana) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn)

Rozhodovali: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel

Vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše Skokan 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Dalhuisen, Hudec, Ulrych, D. Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu): Stáli sme pred dilemou, lebo som videl, že niektorí hráči z extraligy sú doráňaní, preto sme sa rozhodli nastúpiť v takejto zostave. Vedeli sme, že Michalovce nastúpia v plnej sile, pretože oni takúto druhú várku juniorov nemajú. Ten stav 1:0 po prvom zápase nič neznamenal, bolo to klamlivé, pri stave 1:2 by už boli problémy. Príjemne ma dnes prekvapili mladí hráči, dali aj prvý gól, do ostatných vliali náboj sily. Som rád, že sme postúpili.

Dávid Hajnik (útočník Popradu): Prvý gól chutí veľmi dobre, som rád, že mi to tam spoluhráč o mantinel tečoval. Sme veľmi dobrá partia a celkom sa nám dnes darilo. Nedávno som mal tiež nájazd, ale vtedy som skúsil blafák, čo nevyšiel, preto som teraz volil strelu.

Peter Galamboš (útočník Michaloviec): Dnes nie je čo hodnotiť, boli sme dnes slabší tím, výsledok zodpovedá hre, ktorú sme predviedli. Od začiatku nám chýbal život a túžba vyhrať zápas. Bolo to bez srdiečka.