Výmena na trase Poprad – Zvolen. Kamzíkov opúšťa Štrauch, zo Zvolena prichádza utočník Handlovský

Prvá štvrtina základnej časti je už pomaly minulosťou, pričom tímy ešte stále hľadajú prípadné posily pre svoje kádre. Niektorí hráči sa vo svojich nových kluboch chytili, iným začiatok sezóny nevyšiel podľa predstáv a vo svojej kariére potrebujú potrebný impulz smerom do budúcnosti. Práve to je príklad dvojice hráčov, ktorá si v rámci našej najvyššej súťaže vymení kluby a opäť okúsi niečo nové.

Jedná sa o útočníkov Andreasa Štraucha a Lukáša Handlovského, ktorí si už v ďalšom kole zahrajú za svoje nové kluby. Vedenie HK Poprad a HKM Zvolen sa tak snaží reagovať na slabší štart oboch hokejistov v prebiehajúcom ročníku Tipsport ligy, pričom oba kluby veria, že hráči v nových farbách nájdu svoju najlepšiu formu. „Dohodli sme sa v rámci výmeny hráčov medzi klubmi HK Poprad a HKM Zvolen. Do Zvolena odchádza Andreas Štrauch, čo nás mrzí z pohľadu, že Andreas je náš odchovanec. V úvode ročníka sa mu nepodarilo napĺňať to, čo sme od neho očakávali, no verím, že svoj potenciál bude môcť ukázať práve vo Zvolene.“

„Veľmi sa však tešíme z príchodu Lukáša Handlovského, ktorý je veľmi skúseným a produktívnym hráčom a verím, že nám pomôže oživiť náš potenciál smerom dopredu. Očakávame, že Lukáš bude prínosom, pretože minulý rok hrával v jednom útoku s Michaelom Vandasom a patrili medzi najnebezpečnejšie formácie v lige. Veríme teda, že nám tento príchod pomôže,“ objasnil príchod skúseného forvarda riaditeľ klubu, Ľudovít Jurinyi. „Jedná sa o výmenu do konca sezóny, vrátane nadstavbovej časti a play off zápasov,“ uzavrel riaditeľ.