Záborského nájazd zlomil Liptovský Mikuláš

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 50. kole Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3. Útočník Tomáš Záborský rozhodol o triumfe domácich v 57. minúte z trestného strieľania. Kamzíci uspeli v treťom zápase za sebou a udržali sa na 7. mieste v tabuľke.

Góly: 11. Paločko (Kukuča), 30. Drgoň (Svitana), 31. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 57. Záborský (z tr. strieľania), 60. Svitana – 23. Karsums (Saari), 42. Handlovský (Novajovský, Kriška), 46. Kuru (Karsums, Ventelä)

Rozhodovali: Štefik, Crman – Kacej, Klejna

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Paločko – Karsums

1 744 divákov

Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Meliško, Vainio, Bokroš, Brincko, Jasečko – Livingston, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Razgals – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paukovček, Kundrik – Valigura

Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Kapičák – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmida, Štrauch – Braun

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Keď sme naposledy prehrali v Mikuláši, mali sme dobrý vstup do zápasu a potom sme ho nedisciplinovanosťou stratili. Aj teraz bola prvá tretina dobrá. Potom sme v druhej využili dve presilovky a šli sme do vedenia 3:1. Ale opäť, ako sa to už niekoľkokrát stalo, tak sme súpera do hry vrátili našou nedisciplinovanosťou a hlavne útočnými faulami. Našťastie sme dostali nájazd a Záborský ho premenil. Som rád za výhru, lebo Mikuláš nám robil veľké problémy.

Martin Hrnčár (asistent trénera Liptovského Mikuláša) – Bol to prvý zápas po silvestri a tak aj naša prvá tretina vyzerala. Dôležité bolo, že sme dostali iba jeden gól. V druhej sme prvých desať minút hrali dobre a potom prišla veľká nedisciplinovanosť. Poprad má hráčov, ktorí to dokážu využiť. V kabíne sme si povedali, že zápas vyrovnáme. To sa nám aj podarilo. Ale bohužiaľ, keď sme si mysleli, že to už pôjde do predĺženia, prišiel ten moment. Hráč kalibru Záborského potom takého príležitosti využíva. Škoda, za dnešný výkon sme si zaslúžili bodovať.