Popradské legendy
26. februára 2018
Preview zápasu HK Poprad vs HC Košice
28. februára 2018

Základná časť vrcholí

V základnej časti 25. sezóny Tipsport Ligy sa odohrá už len 6 duelov. Kamzíci sa na domácom ľade predstavia ešte trikrát. Nasledovať budú vyraďovacie boje, ktoré určia majstra aktuálneho ročníka. Trénerský tím má pre zostávajúce zápasy k dispozícií už aj ruského gólmana Alexeia Ivanova, ktorý bol dlhodobo zranený. Po operácii bude čoskoro pripravený nastúpiť Lukáš Vartovník. Zranenie pribrzdilo Petra Lichanca a Petra Kundrika. Príležitosť v prvom tíme dostanú hráči z farmárskeho mužstva. Oblečie si zápasový dres aj Arne Kroták? Odpoveď a objasnenie situácie nájdete v stanovisku, ktoré v mene klubu povedal jeho riaditeľ Ľudovít Jurinyi.

Na verejnosti sa hovorí o nezhodách Arne Krotáka s hlavným trénerom Marcelom Ozimákom. Má ich vzťah vplyv na kariéru resp. Krotákove štarty v popradskom drese?
Počúvame a vnímame rôzne šumy na tému Kroták vs. Ozimák. Ja osobne sa na to pozerám z profesionálneho hľadiska na vzťah hráč – tréner. V živote si mnoho ľudí nesadne, ale aj v tomto prípade je to práca, kde má hráč zmluvu, dostáva plat, a tak musí rešpektovať aj pravidlá jeho priameho nadriadeného, ktorý je v tomto prípade tréner. Takže otázku, či má niekto niekoho rád, prípadne či sú medzi nimi nezhody, ja nebudem riešiť. Medzi hráčom a trénerom môžu vzniknúť rôzne názorové nezhody, avšak ja požadujem profesionálny prístup a rešpektovanie ako trénera, tak aj hráča. Hlavný tréner dostal mandát viesť mužstvo, takže je zodpovedný za svoj prístup, koučing, výsledky. Čo sa týka pozície trénera, tak ak by mužstvo a hráči nedosahovali výsledky, určite by sme to spoločne v klube riešili. Dôležitý je aj postoj kabíny a samotných hráčov. Samozrejme berieme do úvahy aj to, že Arne je legenda, ale myslím si, že zo strany klubu patrične dostáva rešpekt.

Po dlhodobom zranení nastúpil Arne Kroták na súťažný zápas 26. januára. Prečo si od vtedy neobliekol zápasový dres?
Tešili sme sa, že Arne Kroták nastúpil po zranení. Spomínam si, že ten zápas bol dosť náročný, no napriek tomu si vypracoval množstvo šancí a samozrejme sme s ním rátali aj do ďalších zápasov. S Arnem sme si sadli a viedli sme konštruktívny rozhovor a rád by som citoval jeho vyjadrenie: „V poslednom zápase, ktorý som odohral proti Novým Zámkom, som v závere ani v predĺžení už priestor ani dôveru od trénera nedostal. Keďže sa to zopakovalo aj v minulosti a tréner nevyužíval moje skúsenosti v zápasoch, tak som usúdil, že nemá význam takto ďalej pokračovať ako hráč. Po dohode s vedením klubu som súhlasil, že budem naďalej súčasťou A-tímu.“ Arne je naďalej pod platnou hráčskou zmluvou a zároveň je neoddeliteľnou súčasťou HK Poprad. My s ním stále počítame a veríme, že nám pomôže k rastu, aj keď možno z inej pozície. Rozprávali sme sa o rôznych variantoch a som rád, že sme otvorení spolupráci, ktorú potvrdil aj Arne. Nie je nikde vylúčené, že sa na ľade ešte neobjaví. Zároveň by som chcel ubezpečiť fanúšikov, že svoj rozlúčkový zápas určite odohrá, ale pod jeho réžiou a s našou účasťou. Dôležité je, že sme sa zhodli na základnom princípe, a tým je slovíčko „MY“. Lebo spoločne chceme, aby popradský hokej napredoval vo všetkých smeroch, a to dokážeme jedine vtedy, ak budeme „my“. Úspech príde jedine vtedy, ak sa s tým stotožníme všetci – hráči, vedenie, diváci, ľudia, fanúšikovia. A to je jediná cesta k úspechu. Musíme držať spolu.

Vládne v klube spokojnosť a dobrá atmosféra?
Hráči prešli ťažkým obdobím. Sezóna je veľmi náročná, súťaž vyrovnaná a liga nepozná slabého súpera. Za mňa patrí chalanom zatiaľ len pochvala. Vedeli sa vždy v pravý čas zomknúť a dokázať, že na to majú. Prišla generačná výmena a chlapci majú zodpovednosť na svojich pleciach. Nie je to jednoduché postaviť sa do tejto situácie, ale nebáli sa a spravili to pre popradský hokej a fanúšikov. Ostali doma. Preto som vďačný každému fanúšikovi, ktorému záleží na HK Poprad, že našich chalanov príde povzbudiť a ukázať, že stojí za nimi. Všetka tá atmosféra vplýva ako celok a ja verím, že spolu to pre Poprad dokážeme. Nie vždy sa vyhráva, nie vždy sa hrá krásny hokej, nie vždy sa darí, ale to je život resp. šport a patrí to k sebe. Dôležité je, ako sa dokážeme k tomu postaviť a práve v období, keď sa nedarí, dokázať a dať chalanom aj nám podporu. My vám to patrične vrátime. Nechceme byť klubom, kde budeme mať 3 formácie cudzincov. To slovenskému hokeju nič neprinesie. Razíme cestu našich hráčov, zapájame mladých. To je cesta pre náš hokej ako popradský, tak aj slovenský.

Facebook komentáre