Patrik Svitana regeneruje v Kryocentre AquaCity Poprad
18. júna 2018
Pod Tatrami bude pôsobiť Simon Karlsson
25. júna 2018

Zaostrené na letnú prípravu HK Poprad – juniori

Medzi posledným zápasom sezóny a úvodným tej nasledujúcej je síce obdobie niekoľkých mesiacov, no hokejisti ich nemôžu využiť len na oddych. Už počas mája sa totiž rozkrútil kolotoč letných príprav, ktoré slúžia na naberanie energie pre zvyšok roka. 

Letnú zaberačku absolvujú v plnom prúde aj juniori HK Poprad. Tých bude v novej sezóne viesť tréner Ján Šimko, ktorého dopĺňa Daniel Michlík. Práve prvý menovaný nám robil sprievodcu počas tréningového dňa, ktorý sa z dôvodu zlého počasia odohrával v útrobách zimného štadióna. “Na súpiske pre letnú prípravu máme tridsať chlapcov. Maturanti na začiatku dostali aj priestor, aby sa mohli venovať študentským povinnostiam,” hovorí o dôležitosti štúdia aj v tomto náročnom období dlhoročný mládežnícky tréner Popradu.

Tak ako ostatné mládežnícke výbery, aj juniorka je každý rok poznačená veľkými zmenami v kádri. Tentokrát by to však nemalo byť až tak viditeľné. “Viac menej neskončil nikto. Samozrejme nastali posuny do A-tímu, čo je prípad ročníkov 1998. Zvyšní hráči minuloročného kádra sú stále s nami. Nebránime sa ani doplneniu kádra z nášho regiónu. Títo hráči by medzi nás mohli priniesť niečo nové a zvýšiť konkurenciu na jednotlivých postoch. Tu však prebiehajú hĺbkové analýzy. Absolvovali sme rozhovory s nimi ale aj s ich rodičmi.

Prvá fáza letnej prípravy býva náročná a trvá približne dva mesiace. To platí aj pri tejto vekovej kategórii. “Táto fáza bude trvať osem týždňov. V rámci toho máme aj dva dvojtýždňové bloky, kedy sa trénuje dvojfázovo. Prvý bol zameraný na testovanie hráčov, v strede prípravy sme zaradili jednofázový blok plný športových hier, aby si chlapci aj trochu oddýchli a zamerali sa aj na rozvoj týchto činností. Prvé tri týždne boli tvrdé, trénuje sa vo vysokých objemoch, no všetko je prispôsobené veku chlapcov. Priestor však musí dostať aj regenerácia.”

V Poprade majú jednotlivé výbery veľmi široké možnosti, kde stráviť letnú prípravu. “Využívať môžeme priestory zimného štadióna či našu posilovňu, areál blízkeho gymnázia, ihrisko v Spišskej Sobote či možnosti Vysokých Tatier. V druhej časti zapojíme do prípravy aj kolieskové korčule, na čo nám slúžia cyklistické chodníky. Každá streda je okrem hier vyhradená aj na regeneráciu v AquaCity Poprad.”

Trénerské duo sa presunulo do juniorky spolu s niekoľkými hráčmi z dorastu. “Spolu s kolegom sme v minulosti trénovali aj minuloročných juniorov počas ich dorasteneckých rokoch či ešte v deviatom ročníku. Nemyslím si, že v kabíne sedí chlapec, s ktorým by som ešte nepracoval, ak sa nebavíme o hráčoch mimo Popradu. Dá sa povedať, že 95% mužstva už našimi rukami prešlo a navzájom vieme, čo od seba očakávať.”

Facebook komentáre