Zápas ako na hojdačke rozhodol v predĺžení Bjalončík

HK Poprad – HK Nitra 4:3 pp (3:0, 0:3, 0:0 – 1:0)

V 10. minúte trafil puk na popradskej modrej čiare Skokana do ruky, Haščák so Svitanom vyrazili do prečíslenia a popradská sedemnástka otvorila skóre – 1:0. O 78 sekúnd viedol Poprad už o dva góly, Livingston nahodil puk na Cowleyho, Bjalončík dorážal a jeho strela sa odrazila pred Paločka, ktorý ju upratal do siete – 2:0. Prešlo ďalších 85 sekúnd a Kamzíci viedli o tri góly. Skokan nahrával spoza bránky, prihrávka sa odrazila od Hudeca na kruhy na Haščáka a ten z prvej prepálil nitrianskeho gólmana – 3:0.

Dlho to vyzeralo, že Poprad má zápas pod kontrolou a obaja aktéri si nevypracovali vyloženejšie šance. V 35. minúte našiel Nemec fantastickou prihrávkou Slováka, ten ušiel do úniku a nájazd úspešne zakončil – 3:1. Po tomto góle nasledovala katastrofálna päťminútovka pred domácich. V 38. minúte nechal počas presilovky Dalhuisen pred bránkou nekrytého Šťastného a ten dorazil Švarného strelu – 3:2. O niekoľko sekúnd putoval na trestnú lavicu Skokan, ktorého o 20 sekúnd nasledoval Ulrych, ktorý mal v rukách dve hokejky. Nitra zahrala presilovku o dvoch hráčov výborne, Mezeiova „bomba“ prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste – 3:3.

V tretej tretine sa hra upokojila. Najväčšiu príležitosť nakloniť misky váh na stranu hostí spálil Žitný. Domácim sa po strete s rozhodcom zranil obranca Brejčák a popradská striedačka prišla o ďalšieho hráča. V prvej tretine si poranil koleno po nezavinenom strete s Mezeiom Tavi. Popradčania si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali a zápas šiel do predĺženia. V ňom najprv netrafil odkrytú časť Rychlíkovej bránky Slovák. V 64. minúte najprv sa ocitol sám pred Nagyom Vandas, jeho puk trafil spojnicu. O pár sekúnd nato ušiel po krídle domáci Bjalončík a svoje sólo pretavil do víťazného gólu – 4:3.

Góly: 10. Haščák (Svitana, Skokan), 12. Matúš Paločko (Bjalončík, Livingston), 13. Haščák (Skokan, Hudec), 64. Bjalončík – 35. Slovák (Nemec, Hrnka), 38. Šťastný (Švarný, Bodák), 39. Mezei (Zech, Tvrdoň)

Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jurčiak, Ordzovenský

Vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše Skokan 10 min. za úder do hlavy a krku, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Tavi, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston – Mešár, Jevoš, Valigura – Hajnik

HK Nitra: Cowley (13. Nagy) – Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, Sýkora – Minárik, Šiška, Múčka

Peter Mikula, tréner Popradu  – Tri nula po prvej tretine. Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon a rovnako aj tretia tretina. Tam sa nám už zdravotne niektorí hráči zranili. Došlo až k dvom. Vzhľadom na to všetko sme srdcom zápas dotiahli do víťazného konca. V predĺžení sme boli za snahu z prvej a tretej tretiny odmenení. Naopak v druhej tretine sme zaspali a spravili niekoľko taktických chýb, ktoré súper využil. Musím pripomenúť a to sa nevyhováram, že vzhľadom na zranenie sme radi za dva body.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry  – Naši hráči si asi zle natočili hodinky alebo žijú v inom časovom pásme, pretože začali hrať až po siedmej hodine večer. Myslím si, že aj vzhľadom k začiatku zápasu, by väčší bodový zisk nebol adekvátny. Síce potom ukázali, keď sa koncentrujú, že hokej hrať vedia.