Záverečný finiš vyrovnanie nepriniesol

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Domáci vstúpili do podtatranského derby lepšie a už od druhej minúty viedli. Róbert Džugan našiel pred bránkou Nerijusa Ališauskasa, ktorý strelou pomedzi betóny prekonal Adama Vaya. Spišiaci na začiatku druhej tretiny strelili ďalšie dva góly. V presilovej hre sa presadil Jeremy Beaudry a o tri minúty neskôr Juraj Majdan. Popradčania znížili v presilovej hre o dvoch hráčov, skóroval Samuel Mlynarovič. V tretej časti už len Andrej Kukuča upravil na 2:3.

Góly: 2. Ališauskas (Džugan, Vartovník), 21. Beaudry (Valach, Kerbashian), 24. Majdan (Merežko, Kerbashian) – 32. Mlynarovič (Svitana, Drgoň), 54. Kukuča (McFadden, Betker)

Rozhodovali: Crman, Novák – Tichý, D. Konc ml.

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Dmowski 10 min. a Gerlach 10+DKZ obaja za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

3600 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Beaudry, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Kerbashian, Myklucha, Majdan – Vandas, Bortňák, Drábek – Hamráček, Vartovník, Džugan

Poprad: Vay (24. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Brincko – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Šotek, Suchý, Peresunko