Zlatý gól Livingstona priniesol postupový mečbal

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

Poprad bol v prvej tretine jasne lepším mužstvom, ale postupne výborné šance Zagrapana, Svitanu a Livingstona ostali nevyužité. Michalovce preukázali veľkú efektivitu, keď ich prvú príležitosť využil na strelenie gólu Lalancette.

Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejšiu partiu. Michalovce ponúkli v 29. minúte Popradu 25-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov a tú stihol Poprad využiť. Svitana našiel na pravej strane Skokana a ten strelou z prvej vyrovnal skóre. V 36. minúte sa dostali Kamzíci do vedenia, z nevinne vyzerajúcej akcie rýchlo švihom vystrelil Skokan a Tomek nemal nárok.

Tretia tretina priniesla aktívny prístup hráčov Michaloviec, ale nedokázali si vypracovať „tutovku“ až do 52. minúty. Vtedy zavreli na dlhšie Popradčanov, ktorí ostali statickí a Erkinjuntti dostal priveľa času a priestoru na zamierenie svojej strely pod hornú žŕdku.

Zápas došiel až do predĺženia, ale to trvalo iba necelé dve minúty. Hudecovu strelu pohotovo dorazil za Tomekov chrbát Livingston. Poprad tak získal postupový mečbal a v sobotu môže na domácom ľade ukončiť semifinálovú sériu.

Góly: 11. Lalancette (Kolusz, Mudrák), 52. Erkinuntti (Mudrák, Lalancette) – 30. Skokan (Svitana, Drgoň), 36. Skokan (Svitana, Haščák), 62. Livingston (Hudec, Tavi)

Rozhodovali: D. Konc st., Novák – D. Konc ml., Kacej

Vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Southorn, Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Šedivý – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Takáč, Lalancette, Lehtonen – Regenda, Suja, Bartánus – Török, Karaffa, Šoltés – Lačný

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Ulrych, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Mashinter, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: Tretia tretina bola naša najlepšia. Dovtedy sme nehrali príliš dobre, no vrátili sme sa do zápasu. Nanešťastie, o výsledku rozhodla naša individuálna chyba, ktorú súper využil. Potrebujeme viac snahy, musíme hrať celých 60 minút.

Peter Mikula, tréner HK Poprad: Okrem tretej tretiny sme mali výrazne navrch. Počas prvých deviatich minút sme domácich dostali pod tlak. Vtedy sme mohli rozhodnúť o zápase, no ten sa neskôr vyrovnal, najmä v 3. tretine. Myslím, že sme mali viac gólových príležitostí. Mali sme aj málo vylúčených, zároveň sme ubránili presilovky súpera. Naďalej sú šance na postup 50:50.