Vyšehradský pohár: Na úvod víťazne
29. augusta 2018
Časopis Poprad Hockey má ďalšie pokračovanie
30. augusta 2018

Zraneného brankára Kováča nahradil slovinský reprezentant Gračnar

Hokejový klub HK Poprad musel v posledných dňoch riešiť nečakaný problém. Dlhodobo sa totiž zranil brankár Vladimír Kováč, na čo vedenie zareagovalo príchodom Slovinca Luku Gračnara.

Dvadsaťštyriročný brankár prichádza pod Tatry z rakúskeho Salzburgu, s ktorým pôsobil v EBEL lige. Práve tam získaval prvé informácie o našom klube či krajine. “Rozprával som sa o novom pôsobisku so Slovákmi, ktorí so mnou hrávali, ako je napríklad Martin Štajnoch. Všetci mi odporučili Poprad po hokejovej aj spoločenskej stránke. Ide len o moju druhú návštevu Slovenska, no vyzerá to tu naozaj pekne. Teším sa, že spoznám váš hokej či okolie ešte viac. Liga by mala byť vyrovnaná a kvalitná. Vedenie ma veľmi chcelo a aj rokovania boli na vysokej profesionálnej úrovni. Toto je pre mňa veľmi dôležité a preto som kývol na našu spoluprácu” rozhovoril sa o prvých kontaktoch s Popradom odchovanec Jeseníc.

Posledné dni a nečakané kroky vedenia opísal aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Bohužiaľ sme museli v posledných dňoch reagovať na situáciu na brankárskom poste, keďže sa nám zranil Vlado Kováč. Intenzívne sme tak hľadali adekvátnu náhradu. V prvom rade musím povedať, že nás veľmi mrzí vyradenie Vlada z dôvodu zranenia a prajeme mu skoré uzdravenie. V tomto čase je veľmi ťažké nahradiť takého kvalitného brankára, preto nám to chvíľu aj trvalo. Sme však radi, že sa nám do našich radov podarilo priniesť Luku. Budeme od neho očakávať kvalitné výkony, ktorými sa prezentoval aj napriek nízkemu veku v špičkovom Salzburgu. Verím, že spolu s Tomášom Vošvrdom vytvoria silnú dvojicu a vďaka ním budeme vyhrávať. Chcem poďakovať celému realizačnému tímu, ktorý sa veľmi snažil čo najrýchlejšie dotiahnuť takého kvalitného brankára. Ukázalo sa, že vieme v klube spolupracovať aj pod nečakaným tlakom.”

Luka Gračnar začínal s hokejom v klube HD Mladi Jesenice, v ktorom ešte pred dosiahnutím dospelosti pravidelne chytal v slovinskej lige. Už v sedemnástich rokoch prestúpil do veľkého klubu EC Salzburg, kde šesť rokov aj napriek mladému veku pravidelne nastupoval na zápasy EBEL ligy. V nej odchytal celkovo 216 zápasov a vždy patril medzi štatisticky najlepších brankárov celej súťaže. Luka má bohaté skúsenosti aj so slovinskou reprezentáciou, s ktorou absolvoval dve olympiády a tri majstrovstvá sveta najvyššej kategórie.

Facebook komentáre