Preview zápasu HK Poprad – HKM Zvolen
2. decembra 2016
Andreas Štrauch: Náš útok šlape na ľade aj mimo neho
3. decembra 2016

Zvolen sme deklasovali 6:1

                         

Po prekvapujúcej prehre s výberom Slovenska do dvadsať rokov začal Zvolen v Poprade lepšie. Už po 30 sekundách hry zazvonil po kikse domácich na konštrukciu Šúrekovej bránky Zuzin, ale to bolo zo strany hostí v prvej tretine všetko. Domáci diktovali tempo a skóre po Hvilovej akcii otvoril v deviatej minúte bekhendom Arne Kroták. Na 2:0 zvýšil v šestnástej minúte mladík Vašaš, ktorý Baroša opäť prekonal bekhendovým zakončením. Hostia sa z inkasovaného gólu ani nestihli spamätať a prehrávali rozdielom troch gólov. Po zmätkoch pred Barošom sa totiž dostal puk k Lapšanskému a ten ho po ľade poslal ku vzdialenejšej žrdi.

Do druhej časti hry vstúpili aktívnejšie hostia, ale Lukáš Jurík ani Mráz sa z dobrých streleckých príležitostí nepresadili. Kurióznu situáciu priniesla 25. minúta. Domáci sa presadili vo vlastnom oslabení počas signalizovaného vylúčenia hráča Zvolena za sekanie. Od zlomenej hokejky Hendersona napokon puk skončil v Barošovej sieti – 4:0. Už o minútu ale hostia v pokračujúcej početnej výhode skorigovali výsledok po individuálnom prieniku Krejčího stredom klziska – 4:1. Pred odchodom na druhú prestávku šiel sám na bránu Hvila, ale Baroša nepodstrelil.

Výsledkovú poistku pridal hneď v úvode tretieho dejstva v presilovej hre od modrej čiary Suchý, keď Barošovi dobre clonil Ján Brejčák. Popradčania bavili publikum peknými kombinačnými akciami. Po jednej z nich si v 48. minúte Mlynarovičovu prihrávku na Hvilu zrazili Zvolenčania do vlastnej bránky – 6:1. To už bolo na reprezentačného gólmana Baroša priveľa a došlo k striedaniu. Do brány sa postavil Šimko, ktorý už neinkasoval.

HK Poprad – HKM Zvolen 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Kroták (Mlynarovič, Hvila), 16. Vašaš (Bondra, Troliga), 16. Lapšanský (Henderson), 25. Fabian (Lapšanský), 41. Suchý (Kroták, Brejčák), 48. Hvila (Mlynarovič, Brejčák) – 26. Krejčí (Baroš). Rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Riš, vylúčení: 6:4 na 2 minúty, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1043 divákov

HK Poprad: Šúrek – Fabian, Chaloupka, Brejčák, Suchý, Ježek, Dinda, Bagin, Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Vašaš, Troliga, Bondra – Štrauch, Lichanec, Rapáč

Marcel Ozimák, tréner Popradu: “Nám sa podarilo využiť gólové šance z úvodu zápasu, vyhrávali sme po nich 3:0. V druhej tretine sme doplatili na vylúčenia. Zvolen sa nimi zdvihol. V tretej tretine sme znova kontrolovali hru, ale hostia aj za stavu 6:1 sa snažili niečo spraviť s výsledkom. Chlapci dodržiavali naše pokyny 60 minút, vychádza nám efektivita. Dúfam, že bude pokračovať. Stále sme na konci tabuľky, ale už sa približujeme a doťahujeme.”

Facebook komentáre