Fín Janne Tavi posilnil mužstvo Popradu

Fínsky útočník sa dohodol na zmluve s popradským klubom. V piatok sa zapojí do tréningového procesu.

“Poprad o mňa prejavil záujem, tak som na ponuku kývol. Vedel som, že slovenská liga je na dobrej úrovni, a tak som sa rozhodol vyskúšať niečo nové,” vyslovil na úvod útočník z krajiny tisícich jazier.

V Poprade však nebude sám. Krajan Joona Erving sa s ním pozná už dlhšie. “S Joonom som hral v Jyväskylä, ale nebol som s ním dlhšie v kontakte. Určite sa mu dnes ozvem, ale rozprával som sa s pár chalanmi, ktorí hrajú slovenskú ligu a vraveli mi len pozitíva, tak sa teším na zápasy. Počul som, že je to ťažká súťaž.”

Pre Janneho ide o prvú zahraničnú skúsenosť. “Zápasy som nevidel, ale aká je úroveň hráčov zistím už na rannom tréningu. Som pripravený odovzdať maximum a byť prospešný pre tím. Verím, že pôjdeme ďaleko,” zakončil úvodný rozhovor Janne Tavi.

Vedenie klubu chcelo získať do kádra útočníka. „Filip Mešár čoskoro odíde do prípravného kempu reprezentácie do 20 rokov. Bez ohľadu na to sme sa obzerali po jednom útočníkovi. Sme radi, že sa nám podarilo získať Janne Taviho, ktorý má bohaté skúsenosti z fínskej najvyššej súťaže a verím, že sa mu bude u nás dariť,“ ozrejmil príchod novej posily Ľudovít Jurinyi.

O pozícii nového hráča má lodivod Kamzíkov jasno. „Na istú dobu prídeme o dvoch útočníkov. Mešár odchádza do „20-ky“ a prajeme mu, aby sa prebojoval na šampionát. Šoteka sme uvolnili do „18-ky“, ktorá bude hrať seniorskú ligu. Kvitujem, aby hral mužský hokej a mal vysoký icetime. Tavi neprichádza však ako náhrada, ale ako posila do tímu. Na niektorých pozíciách v útoku potrebujeme posilniť,“ prezradil Peter Mikula.

Tridsaťjedenročný fínsky krídelník je bývalým mládežníckym reprezentantom Fínska. Za rodnú zem si rodák z Helsiniek zahral na dorasteneckom šampionáte. Vo fínskej najvyššej súťaži si zahral 178-centimetrov vysoký korčuliar v 577 dueloch, v ktorých nazbieral dohromady 241 bodov. V Liiga si obliekol dresy tímov HPK, Pelicans Lahti, SaiPa, Jukurit, JYP Jyväskylä, KalPa. V roku 2019 sa stal majstrom fínskej Liigy.

Pod Tatrami bude nastupovať v drese s číslom 22. Po vyriešení administratívnych záležitostí by mohol nastúpiť už v zápase proti Miškovcu.

Janneho v klube vítame a želáme mu veľa úspechov v modro-bielom drese.