HK Poprad začal letnú prípravu bez dvoch hráčov

Hokejisti HK Poprad odštartovali spoločnú prípravu na ľade. Prvého tréningu sa zúčastnilo 28 hráčov. Popradčania absolvujú celkovo 10 prípravných zápasov a predsúťažné obdobie im tradične spestrí aj domáci Tatranský pohár.

Hráči odohrajú prípravné zápasy a Tatranský pohár v špeciálnej sade dresov. Prvého tréningu sa pod vedením trénerského štábu zúčastnilo celkovo 28 hráčov. Hráčov A-tímu doplnili aj nádejní juniori. Kvôli byrokratickým zdržaniam sa do Popradu ešte nestihli dostať Artyom Likhotnikov a Andrew Yogan, ktorých príchod sa očakáva budúci týždeň.

„Prvý tréning bol hlavne o zoznámení s ľadom. Aj keď sme niektorí chodili na ľad aj počas letnej prípravy, teraz sme takmer kompletní, chýbajú nám iba dvaja hráči, ktorých zdržali administratívne záležitosti. Postupne sa budeme chystať na prípravné zápasy, Tatranský pohár a na ligu. Budeme sa pripravovať na ľade aj na suchu, budeme veľa korčuľovať a venovať sa práci s pukom, pretože som zástanca toho, že hráči musia puk ovládať v plnej rýchlosti, pod tlakom a aj únave, tak tomu sa budú venovať naše cvičenia, aby sme vedeli správne riešiť herné situácie,“ povedal po prvom tréningu hlavný tréner Martin Hrnčár.

„Letnú prípravu som si zariadil po vlastnej osi s chalanmi čo sa poznáme a trénujeme v Trenčíne. Dúfam, že bola dobrá. Prvý tréning na ľade v Poprade bol zahrievací. Začiatky sú ťažké, ja som nebol na ľade štyri mesiace. Tieto dni budú bolieť. Čaká nás poriadna zaberačka, nielen v posilňovni ale aj na ľade, tam budeme tráviť viac času ako v sezóne,“ vyjadril sa obranca Tomáš Bokroš.

Súpiska HK Poprad na prvom tréningu:

Brankári:Anthony Peters, Štefan Valluš, Matej Hurčík
Obrancovia:Tomáš Bokroš, Jakub Meliško, Adam Drgoň, Daniel Brejčák, Olli Vainio, Oldrich Kotvan, Maroš Mešár, Boris Brincko, Martin Šeliga
Útočníci:Patrik Svitana, Dávid Skokan, Adrián Valigura, Patrik Sokoli, Lukáš Paukovček, Peter Kundrik, Markus Søberg, Miloš Bubela, Samuel Petráš, Matej Paločko, Samuel Mlynarovič, Andrej Kukuča, Adam Jevoš, Štefan Dlugoš, Michal Stanček, Markus Suchý