Samuel Mlynarovič chce vyhrať posledný zápas sezóny
6. mája 2019
Mládež povedú tréneri v novom zložení
8. mája 2019

Ľudovít Jurinyi: Všetky zložky klubu sa pripravujú na sezónu

Ako funguje klub od posledného zápasu sezóny a čo nás čaká počas najbližších týždňov? Odpovede prináša riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Čo sa deje v klube v období medzi sezónami?
V prvom rade sme si potrebovali uzatvoriť sezónu po ekonomickej a administratívnej stránke. Hneď na druhý deň po sezóne sme ale začali s prípravami na nový ročník. Ide o veľa činností, medzi ktorými sú nadväznosti. Spomeniem dohadovanie a podpisovanie partnerských zmlúv, zabezpečenie rozpočtu, skladba realizačného tímu, výber hráčov a podpisovanie zmlúv s nimi, príprava permanentiek a ticketingu, nové marketingové aktivity a atrakcie. Stanovujeme si ciele, ktoré budeme v sezóne dosahovať. Všetky zložky klubu pracujú na 100% a pripravujú sa na sezónu.

Jednou z aktuálnych činností je tvorba kádra. Prebieha predĺžovanie kontraktov a hľadanie posíl súbežne?
Najskôr bol zložený realizačný tím. Následne sme začali oslovovať kostru kádra, ktorú si chceme udržať. Súbežne sme vyhľadávali vhodných typologických hráčov, ktorí nám chýbali a v rámci nášho rozpočtu by sme ich chceli do mužstva doplniť. Ešte nám stále chýba niekoľko hráčov.

Šancu v reprezentácii dostali dvaja Kamzíci Bondra a Svitana. Podarí sa ich udržať v tíme?
Obaja hráči majú viacero ponúk. Ak však majú ostať na Slovensku, nastupovať by chceli jedine za Poprad. Ak neodídu za hranice, kde by sa posunuli do lepšej súťaže, tak verím, že sa dohodneme.

Čaká mužstvo letná príprava?
Môžem potvrdiť, že 13. mája začíname s letnou prípravou. Nebude na nej ešte kompletný káder. Stále hľadáme druhého brankára, zahraniční hráči prídu až na prípravu na ľade. Pozvánku dostane aj viacero mladých hráčov, ktorí skončili v juniorskom tíme alebo môžu v ňom ešte pôsobiť, ale chceme ich vyskúšať a dať im šancu medzi seniormi.

Budú sa hráči v rámci prípravy na ľade konfrontovať aj s inými mužstvami? Čaká nás Tatranský pohár prípadne sústredenie v zahraničí?
Dohadujeme prípravné zápasy. Hráči vycestujú v priebehu prípravy na dva zápasy do Sheffieldu a v jej závere budeme pravdepodobne opäť štartovať na Riviera Cupe v Nice. Aktuálne podpisujeme zmluvy s účastníkmi Tatranského pohára. Mal by byť zachovaný formát šiestich mužstiev. Kompletné informácie prinesieme čoskoro. Tento rok sme žiaľ neboli vybraní do súťaže Vyšegrad Cup. Zaujímali sme sa aj o Champions Hockey League.

 

Facebook komentáre