Poprad zdemoloval Košice
15. marca 2019
Štvrtý zápas rozhodla prvá tretina
16. marca 2019

Preview štvrtého štvrťfinálového zápasu

Poprad už vedie v sérii 3:0 a dnes môže spečatiť postup do semifinále Tipsport ligy.

Posledný zápas

Poprad ukázal veľkú chuť po víťazstve, dlho však nedokázal pretaviť v gól ani tie najvyloženejšie šance. Diváci si zakričali až v 36. minúte, keď bol pred bránkou Košíc zaparkovaný obranca Ján Ťavoda, ktorý usmernil Zagrapanovu strelu. Košice vyrovnali po teči Sherbatova zo 46. minúty. Už o dve minúty neskôr Košičania opäť zabudli na úplne voľného obrancu Kamzíkov pred svojim brankárom a Keni Karalahti poslal domácich opäť do vedenia. V 57. minúte ušiel do samostatného nájazdu Jindřich Abdul a nedal Jánovi Lacovi šancu. Košičania ešte vykresali iskričku nádeje v 59. minúte po góle Tomáša Hričinu počas hry bez brankára, gólovú definitívu výsledku dal do prázdnej bránky Patrik Svitana 5 sekúnd pred koncom.

Zaujímavosť

Poprad strelil Košiciam v tejto sérii 9 gólov, z toho 4 dali obrancovia. Oba košické duely rozhodli víťaznými gólmi práve obrancovia. Vyzeralo to rovnako aj v treťom zápase, Karalahtiho gól by bol víťazný, ak by Hričina v 59. minúte nekorigoval skóre.

Zamerané na hráča

Keni Karalahti

Fínsky obranca zaznamenal v play-off proti Košiciam gól a pridal dve asistencie. V základnej časti nazbieral počas 31 duelov iba 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie.

Jere Pulli

Fín v drese Košíc mal bodovo úspešný ročník, keď v 52 zápasoch si štatistiky obohatil o 5 gólov a 15 asistencií. Proti Popradu nedokázal bodovať.

Info z kádra

Víťazná zostava sa nemení a Poprad nastúpi v rovnakom zložení ako včera.

Organizačné pokyny

Vo fanshope si budete môcť zakúpiť piate číslo časopisu Poprad Hockey len za 1 euro.

Počas oboch duelov budú prebiehať súťaže a zaujímavé ceny prinesie aj tradičná tombola.

Prosíme Vás aj o dodržiavanie bezpečnostných a organizačných pokynov, aj tento zápas je vypredaný. Fanúšikom odporúčame prísť s dostatočným predstihom. Vstupné brány sa otvoria o 16.45 h. Zápas začína o 18.00 h

Facebook komentáre