Poprad odštartoval letnú prípravu
13. mája 2019
Peter Bjalončík predĺžil po skusoch vo Francúzsku zmluvu s našim klubom
17. mája 2019

Tomášovi Vošvrdovi bude kryť chrbát Juraj Halo

Dvadsaťštyriročný brankár prichádza z prvoligových Topoľčian. Extraligu si zachytal v dresoch Nitry a Martina.

Hokejový klub HK Poprad podpísal skúšobný kontrakt s brankárom Jurajom Halom. Ten prichádza pod Tatry z Topoľčian, s ktorými pôsobil v prvej lige. V tejto súťaži doteraz odchytal 120 duelov. Okrem toho si zapísal aj dva štarty v extralige za Martin a desať v nitrianskom drese. Vo svojom rodnom klube dosahoval dlhodobo veľmi kvalitné štatistiky. V dvoch sezónach dokonca inkasoval priemerne menej ako dva góly na zápas (to platí aj o posledných dvoch play off) a popri tom neklesol v rámci úspešnosti zákrokov pod 94 percent.

Dvadsaťštyriročný dvojnásobný účastník zimnej univerziády už naskočil aj do letnej prípravy nášho klubu. “Ja ako brankár musím na sebe pracovať celú sezónu. Som rád, že sa môžem pripravovať s novým mužstvom. Tento druh prípravy mi vôbec nevadí, dokonca to platí aj o “zaberačkách” v posilňovni,” potvrdzuje spokojnosť s programom v najbližších týždňoch nová akvizícia Popradu. Sám však priznáva, že ponuka na spoluprácu s našim klubom ho prekvapila. “Kontaktoval ma tréner brankárov, či by som nemal záujem stať sa členom tohto kádra. Ostal som trochu prekvapený, že prišla ponuka práve z Popradu. Predsa len sa na východ dostávajú hráči zo západu ťažšie. Musím však dodať, že som veľmi šťastný,” opisuje nečakanú zmenu vo vývoji kariéry.

Ako sme už spomenuli, Juraj si vyskúšal pozíciu zaskakujúceho brankára už v Nitre či Martine. Sám si je vedomý, že tomu tak môže byť aj v nasledujúcej sezóne. “Prišiel som sem kryť chrbát brankárovi Vošvrdovi a zaskočiť za neho keď si to vynúti aktuálna situácia. Určite sa však chcem pobiť aj o miesto v bráne, aby to nemal až také jednoduché. Niečo som už odchytal aj v extralige, čiže to nebude pre mňa úplne nová situácia. Za tých pár dní mám dobrý pocit aj z kabíny. Väčšinu z nich som poznal len po mene, no nájdu sa medzi nimi aj chalani, s ktorými mám bližší vzťah a poznáme sa osobne. Spomenúť môžem Štraucha, Paukovčeka a Matejku.”

Podobne to vidí aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Juraj prišiel k nám zabojovať o stálejšie miesto v extralige. V prvej lige podával kvalitné výkony, čo sa odzrkadlilo aj na jeho štatistikách. My sme však preverili aj jeho prácu v bráne ako takú. Dostane u nás šancu presvedčiť o svojich schopnostiach a my mu veríme. Myslíme si, že s Tomášom Vošvrdom môžu vytvoriť dobrý tandem. Držíme mu palce.”

Facebook komentáre